Porady od koreańskich specjalistów - Rare Beauty Market

poniedziałek, 27 lutego 2017
Kochani

Dzisiaj bardzo wyjątkowy dla mnie wpis. Dlaczego, zapytacie... Nie często zdarza się, że koreańscy specjaliści dobierają mi pielęgnację, podpowiadają, co robić, aby jej nie szkodzić, a na sam koniec obdarowują mnie kilkoma niespodziankami kosmetycznymi. Wszystko to miało miejsce w grudniu, a już dzisiaj zapraszam do lektury o moich wrażeniach ze współpracy z Rare Beauty Market. Oto, jak opisują siebie na swojej stronie ...


Żródło : rarebeautymarket
Gdy już wiemy, kto zajął się doborem pielęgnacji dla mnie, zobaczmy, jakimi poradami powinnam się kierować w doborze kosmetyków.


List z opisem kosmetyków, które znalazłam w paczce oraz kilka porad od specjalistów to było to, na co czekałam z niecierpliwością. Jeśli chodzi o porady, które przygotowali dla mnie koreańscy specjaliści to przede wszystkim zalecili:

unikanie głębokiego oczyszczania skóry przy porannej pielęgnacji, do oczyszczania nie używać produktów typu żelowego, rano nie zapominać o kremie z filtrem, nie stosować peelingu więcej niż dwa razy w tygodniu, raz na całą twarz i raz na strefę T. Powinnam stosować peelingi, które są mimo wszystko delikatne dla skóry i nie zranią jej powierzchni. Używanie szczoteczki sonicznej traktować ją jako peeling i nie częściej niż dwa razy w tygodniu! W weekendy lub dni, gdy nigdzie nie wychodzę, dać skórze odpocząć, nie nakładać wielu kosmetyków lub zupełnie z nich zrezygnować. Rano przemyć twarz wodą i dać skórze czas na wzięcie dużego oddechu. 

Czy zastosowałam się do rad i jaki efekt przyniosły?

Muszę przyznać, że na porady od specjalistów czekałam bardziej niż na kosmetyki do testowania. Byłam ciekawa, co osoby, które "siedzą w temacie" pielęgnacji poradzą mi i jak będzie mi się to podobać, bo bywa i tak, że wiemy, że coś jest dla nas dobre to i tak sięgamy po nowości, bo ładnie wyglądają i kuszą nas w reklamie... 
Bardzo zaciekawiła mnie informacja o stosowaniu szczoteczki sonicznej i tę poradę zastosowałam już na początku. Do tego nie nadużywam peelingów. Okazało się, że faktycznie moja skóra podziękowała mi za to, rzadziej była podrażniona, a bliscy i koleżanki pytają, co zrobiłam, że moja cera wygląda tak fenomenalnie. Chętnie wcieliłam w życie poradę dotyczącą dni wolnych i wtedy, gdy nigdzie nie wychodzę zwyczajnie daruję sobie nakładanie maseczek, serum itp. Na chwilę obecną wszystko dobrze działa na moją skórę, więc widzę, że ma to sens. Nie do końca zastosowałam radę, aby nie korzystać  z produktów żelowych przy porannej pielęgnacji, bo mam zapasy kosmetyków, ale gdy je zużyję postaram się i do niej zastosować. 

Ja i moja cera ogromnie dziękujemy Rare Beauty Market za garść porad. 

W kolejnym wpisie zapraszam Was na opis produktów, jakie otrzymałam oraz  ich krótkie recenzje.

Miłego dnia!


1 komentarz:

Zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło przeczytać Twoją opinię. Nie musisz zostawiać twojego adresu do bloga. Jeśli zostawiasz komentarz, z pewnością Cię odwiedzę :)