Relacja z 30 Międzynarodowego Kongresu LNE&SPA w Krakowie i zapowiedź 31 ;)

sobota, 21 marca 2015
Dzień dobry :)

Chciałam dzisiaj przypomnieć Wam, jak cudownie było podczas 30 Międzynarodowego Kongresu LNE&SPA w Krakowie, gdzie nie tylko miałam czas na zakupy, ale i na zdobycie wiedzy z dziedziny nowości makijażowych :) Zapraszam do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć. 

30 Kongres odbył się w nowym miejscu, a mianowicie w Hali Expo w Krakowie w dniach 15-16 listopada. Miałam przyjemność uczestniczyć w niedzielnych sesjach makijażowych, a później pozwiedzałam stoiska różnych firm na targach.

Jeśli chodzi o sesje makijażowe, muszę przyznać, że warto było w nich uczestniczyć. Prawdziwą ucztą dla mnie były zajęcia z Davidem Molina z Hiszpanii (wizażysta gwiazd, pracował dla Diora, Versace, Givenchy. Malował takie gwiazdy, jak : Sharon Stone, Kylie Minogue, Liv Tyler, Victoria Beckham, Heidi Klum), który zaznajomił nas z tematem "Najnowsze trendy - z wybiegu na ulicę". David pokazał nam, jak makijaże i sztuczki z najnowszych trendów zastosować tak, aby wyglądać pięknie bez względu na okazję. Genialnie było obcować z kimś, kto z taką pasją opowiadał o tym, co robi, kto wytrwale tłumaczył, odpowiadał na pytania, a poza tym miło było posłuchać języka hiszpańskiego i później zamienić w tym języku kilka zdań z Davidem, który okazał się sympatycznym człowiekiem, który z każdym chętnie porozmawiał , zrobił sobie zdjęcie itp.

Po tej uczcie dla uszu i oczu, uczestniczyłam w sesji "Diamentowa eksplozja - makijaż w stylu Haute Couture", który prowadziły panie Adrianna Wysocka i Renata Godlewska. Są to wizażystki z ponad 12-letnim stażem, współtworzą magazyn Make-up Trendy. Dziewczyny pokazały, jak zaprojektować oraz wykonać makijaż beauty do sesji zdjęciowej w biżuteryjnej oprawie. Podczas tego spotkania mogłyśmy zobaczyć, jak wykorzystać w makijażu kryształy, cyrkonie i inne błyskotki. Było oszałamiająco.

Ostatnia część z sesji make - up to spotkanie z panią Beatą Bojda, która skupiła się na temacie "Kolor kontra brak koloru, czyli podstawowe trendy w makijażu na sezon jesienno - zimowy. Smoky - eye w jesiennych kolorach". Pani Beata pokazała nam, że potrzebuje zaledwie 5 (może pomyliłam liczbę) kosmetyków, aby wykonać przepiękny makijaż smoky. Było przepięknie.

Po zakończeniu sesji make -up powędrowałam na targi, gdzie pooglądałam mnóstwo piękności do makijażu, wybrałam kilka produktów, ale to pokażę Wam w osobnym wpisie. A tymczasem zapraszam na fotorelację z warsztatów makijażowych, w których miałam przyjemność uczestniczyć.

Rejestracja, odbiór wejściówek i do boju :)
David Molina w akcji :) 

Sala wypełniona była po brzegi 

Sztuczki makijażowe zaprezentowane przez Davida chętnie stosuję w praktyce :)

David chętnie korzystał z kosmetyków marki Astor 

Całe królestwo makijażowe Davida ;) 

 Dziewczyny chętnie podglądały, czego używa David w swojej pracy 

 David i wielbicielki jego talentu :)
Czas na drugi wykład "Diamentowa eksplozja - makijaż w stylu Haute Couture"

Precyzja w każdym calu :)

Najpierw należy przygotować szkic ... 

Następnie zaczynamy wypełniać kolorem 

Na koniec nakładamy cyrkonie, ozdobne kamienie itp. 

Modelka chętnie pozowała do zdjęć 

Pani Dominika Zaborowska przeprowadziła warsztaty, podczas których doradziła, jak dobrać strój do każdej okazji
  
Pani Beata Bojda była autorką ostatnich warsztatów 

 Makijaż szalenie przypadł mi do gustu 

Makijaż został wykonany przy użyciu zaledwie 5 kosmetyków

 Już czekam na kolejny kongres i kolejne warsztaty makijażu :)


W kolejnym wpisie dodam fotorelację z targów, których nie mogłam sobie podarować :)


Już 11-12 kwietnia 31 Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne, o których również napiszę w kolejnym poście.

3 komentarze:

Zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło przeczytać Twoją opinię. Nie musisz zostawiać twojego adresu do bloga. Jeśli zostawiasz komentarz, z pewnością Cię odwiedzę :)